W meczu kończącym 8. kolejkę eWinner 2. Ligi minimalnie przegrywamy na boisku niepokonanego w tym sezonie lidera – Stali Rzeszów. Decydująca okazała się akcja w doliczonym czasie gry 1. połowy, kiedy to po płaskim dośrodkowaniu Patryka Małeckiego, piłka odbiła się od nogi naszego stopera Dmytro Bashlaia i kompletnie zaskoczyła Kacpra Tułowieckiego. Było bardzo blisko pierwszego, wyjazdowego punktu, ale niestety ponosimy czwartą, wyjazdową porażkę.

W pierwszej połowie dotrzymywaliśmy kroku faworyzowanemu liderowi i nawet mieliśmy przewagę w strzałach oraz posiadaniu piłki. Mecz nie obfitował w klarowne sytuacje bramkowe, gdyż uważnie w defensywie grały oba zespoły i gdy wydawało się, że 1. połowa zakończy się bezbramkowym rezultatem, to fatalnie pomylił się nasz ukraiński stoper Dima Bashlai, który w doliczonym czasie gry został nastrzelany dośrodkowaniem Bartłomieja Poczobuta i wpisał się na listę strzelców dla Stali Rzeszów!

Stracona do szatni bramka, nieco podcięła skrzydła podopiecznym Sebastiana Letniowskiego. Mimo dokonywanych zmian, w 2. części gry, to zespół lidera prezentował się lepiej, prowadząc grę i stwarzając większe zagrożenie pod naszą bramką. Stalowcy mogli i powinni podwyższyć wynik, ale ich rezerwowi źle sfinalizowali sytuacje. W 68. minucie Damian Michalik po podaniu aktywnego Andrei Prokicia, trafił w słupek, a trzy minuty później Dominik Marczuk, uderzył niecelnie – ponad bramką Tułowieckiego.

Gospodarze umocnili się na pozycji lidera eWinner 2. Ligi, natomiast stężyckie Kanarki spadły o jedną lokatę, na 7 miejsce w tabeli. Teraz przed nami dwa domowe spotkania i szanse na podreperowanie dorobku punktowego. Za tydzień 19 września (ndz) na Arenie Radunia podejmiemy Olimpię Elbląg, a 26 września (ndz) innego beniaminka –Wisłę Puławy. Oba niedzielne mecze rozpoczną się o godz. 15:00.

12 września 2021
Stal Rzeszów – Radunia Stężyca 1:0 (1:0)
1:0 – Dmytro Bashlai 45+1 min (samobójcza)

Stal Rz.: 39. Wiktor Kaczorowski – 6. Ramil Mustafajew (65′ 15. Dominik Marczuk), 23. Krystian Wrona, 91. Paweł Oleksy (33′ 32. Samuel Kuc), 37. Piotr Głowacki – 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski – 17. Dawid Olejarka (66′ 69. Damian Michalik), 19. Patryk Małecki (90′ 3. Mariusz Sławek), 11. Andreja Prokić (90′ 9. Rafał Maciejewski).
Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Kuba Lizakowski, 4. Przemysław Szur, 2. Dmytro Bashlai, 6. Rafał Kosznik – 10. Radosław Stępień (57′ 27. Jakub Letniowski), 15. Jakub Witek, 8. Sebastian Deja, 77. Wojciech Łuczak (76′ 7. Damian Szuprytowski), 9. Paweł Wojowski (69′ 20. Michał Miller) – 28. Janusz Surdykowski (69′ 11. Dawid Retlewski).

Żółte kartki: Poczobut – Lizakowski, Surdykowski, Deja, Baszłaj. Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa). Widzów: 1353.

Pozostałe wyniki 8. kolejki eWinner 2. Ligi:

Chojniczanka Chojnice – Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)
1:0 – Artur Pląskowski 15′
2:0 – Michał Mikołajczyk 54′
2:1 – Szymon Krocz 65′

KKS 1925 Kalisz – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
0:1 – Łukasz Janoszka 33′
1:1 – Bartłomiej Putno 67′
1:2 – Tomasz Foszmańczyk 70′

Wigry Suwałki – Znicz Pruszków 1:1 (0;0)
0:1 – Lukas Hrnciar 84′
1:1 – Piotr Pierzchała 87′ (k)

Lech II Poznań – Motor Lublin 0:3 (0:1)
0:1 – Michał Fidziukiewicz 40′ (k)
0:2 – Arkadiusz Najemski 50′
0:3 – Michał Fidziukiewicz 74′

Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)
0:1 – Robert Majewski 14′
1:1 – Michał Feliks 28′
2:1 – Bartłomiej Purcha 52′ (k)
2:2 – Maciej Wichtowski 58′

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów 2:1 (0:0)
1:0 – Kamil Wenger 68′ (k)
1:1 – Mateusz Gancarczyk 74′
2:1 – Michał Czarny 90+2′

Pogoń Grodzisk Maz.- Hutnik Kraków 2:1 (0:1)

4 gole – Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów),
3 gole – Krzysztof Danielewicz (Stal Rzeszów), Cezary Demianiuk (Pogoń Siedlce), Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz), Maciej Górski (Pogoń Siedlce), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Wojciech Kalinowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Maciej Kona (Chojniczanka Chojnice), Patryk Małecki (Stal Rzeszów), Bartosz Marchewka (Śląsk II Wrocław), Artur Pląskowski (Chojniczanka Chojnice), Andreja Prokić (Stal Rzeszów), Bartłomiej Purcha (Garbarnia Kraków), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Janusz Surdykowski (Radunia Stężyca)