W ramach 7. kolejki spotkań eWinner 2. Ligi w niedzielę (05.09), tradycyjnie o godz. 15:00, podejmiemy na Arenie Radunia zespół Sokoła Ostróda i po raz pierwszy w tym sezonie, jako beniaminek rozgrywek przystąpimy do meczu w roli „papierowego” faworyta.

Tytułowe pytanie jawi się jako swoista pułapka przed podopiecznymi trenera Sebastiana Letniowskiego. Zarówno statystyki, tabela jak i notowania bukmacherów wskazują stężyckie Kanarki jako zdecydowanego faworyta spotkania z Sokołem, który przecież w dotychczasowych 6. meczach nie tylko nie zdobył żadnego punktu, ale nawet nie strzelił jeszcze bramki! Tyle tylko, że papier i statystyka nie grają na murawie i takie pojedynki bardzo często należą do najtrudniejszych, tym bardziej, że w ostatnich godzinach okienka transferowego mazurska drużyna dokonała trzech istotnych wzmocnień.

Sokół Ostróda to klub założony w 1945 roku, mający w herbie tytułowego drapieżnika i przywdziewający wiśniowo-biało-niebieskie barwy. Największe osiągnięcia zespołu znad jeziora Drwęckiego to trzykrotne dotarcie do 1/16 finału Pucharu Polski – w sezonach: 2012/13, 2017/18 i 2020/21 oraz zajęcie 11. miejsca rok temu na szczeblu II ligi, jako ubiegłoroczny beniaminek.

Nasi niedzielni rywale przeżywają duże perturbacje finansowe i mogli nawet nie wystartować w tym sezonie II ligi! Przed startem mocno swoje finansowanie ograniczył dotychczasowy sponsor Sokołów – miejscowa stocznia produkująca jachty, co natychmiast przełożyło się na sytuację kadrową ostródzian. Rewolucja, to i tak delikatne określenie na to jak zmienił się stan osobowy Sokoła.

Z ostródzkiego klubu odeszła prawie cała, ubiegłoroczna kadra (21. piłkarzy – przyp. red.). Ze względu na okoliczności, z klubem pożegnał się także trener Piotr Jacek. Sytuacje postanowił ratować dotychczasowy dyrektor sportowy, a w przeszłości już także trener drużyny gości – Jarosław Kotas, który zdołał namówić i zebrać do gry w barwach Sokołów aż 27., nowych zawodników, przeważnie młodzieżowców.

W kadrze gości figuruje także kilku jakościowych piłkarzy, jak chociażby Hiszpan Arturo Lias, Kolumbijczyk Duvan Mosquera, pomocnik Patryk Skórecki sprowadzony z I-ligowego GKS-u Jastrzębie. W ostatniej chwili do Ostródy ściągnięto także: bramkarza Marcina Staniszewskiego z Bytovii, stopera Mateusza Bondarenkę z Jastrzębia, australijskiego pomocnika Giana Mendeza z Hiszpanii czy Kamila Kurowskiego z rezerw Legii.

W naszym zespole kontuzjowani pozostają tylko młodzieżowcy: Jan Kopania i Bartosz Kuźniarski. Nikt natomiast nie pauzuje jeszcze za nadmiar kartek. Jak już wspominaliśmy, podopieczni trenera Kotasa póki co, nie cieszyli się jeszcze ani z punktów, ani ze zdobyczy bramkowej i oby tak pozostało po naszym niedzielnym pojedynku w Stężycy i obyśmy kontynuowali serię zwycięstw na Arenie Radunia, czym drużyna może sprawić najlepszy prezent urodzinowy Sebastianowi Letniowskiemu – dzisiejszemu solenizantowi – 100 lat trenerze!

Zestaw par 7. kolejki eWinner II ligi:

3 września (piątek):
Ruch Chorzów – Chojniczanka Chojnice, godz. 20:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

4 września (sobota):
Śląsk II Wrocław – Pogoń Grodzisk Mazowiecki, godz. 12:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Znicz Pruszków – KKS 1925 Kalisz, godz. 16:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Wisła Puławy – Wigry Suwałki, godz. 17:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Motor Lublin – GKS Bełchatów, godz. 17:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).
Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg, godz. 19:00, sędzia: Paweł Kukla (Kraków).

5 września (niedziela):
Radunia Stężyca – Sokół Ostróda, godz. 15:00, sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

15 września (środa):
Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków, godz. 16:00, sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).