Po wygranej z KKS-em Kalisz w Stężycy, teraz podopiecznych Sebastiana Letniowskiego czeka daleka podróż na polski biegun zimna, gdzie w piątek (27.08) o godz. 19:47 zainaugurujemy 6. kolejkę spotkań eWinner 2. Ligi. Naszym rywalem będą Wigry Suwałki.

Wigry zostały założone w 1947 roku, stąd też wynika godzina rozpoczęcia piątkowego spotkania. Klub posiada biało-niebieskie barwy i gra na stadionie miejskim, który może pomieścić 3 tysiące kibiców. Od lipca 2020 roku trenerem Wigierek jest Dawid Szulczek.

Teraźniejsze Wigry są klubem wyłącznie piłkarskim, ale w swojej wieloletniej historii posiadały wiele innych sekcji sportowych, m.in.: boksu, brydża sportowego, hokeja na trawie, narciarstwa, piłki ręcznej kobiet i mężczyzn, piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, strzelectwa sportowego i tenisa stołowego.

Największe osiągniecia piłkarzy z Suwalszczyzny datowane są na kilka lat wstecz. Jest to półfinał PP w sezonie 2016/17 oraz rok później zajęcie 6. miejsca w Fortuna 1. Lidze. W poprzednim sezonie biało-niebiescy do końca walczyli o bezpośredni awans, ale przyszło im zagrać w barażach i już w 1. rundzie musieli uznać wyższość KKS-u Kalisz.

Przed sezonem w Suwałkach doszło do dużego wietrzenia szatni. Z klubu odeszło aż 14. zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano 11. nowych piłkarzy. W tym, w ostatnich dniach powracającego do Wigier pomocnika Mariusza Rybickiego. Ze znanych nazwisk warto wspomnieć także doświadczonego stopera Tomasza Lewandowskiego, czy też brazylijskiego pomocnika Joao Criciumę.

W 5. kolejkach suwalczanie wygrali po 1:0 dwa domowe mecze z Olimpią Elbląg i Sokołem Ostróda, natomiast przegrali w Suwałkach na inaugurację aż 0:4 z Chojniczanką. Natomiast w dwóch wyjazdowych bataliach ponieśli porażki. 0:1 w Kaliszu oraz w ostatniej kolejce 1:2 w Rzeszowie z liderującą Stalą.

Aktualnie Wigry plasują się na 12. pozycji z 6. punktami na koncie, przy bilansie bramkowym 3:7. Największą bolączką podopiecznych trenera Szulczka jest skuteczność i siła w ofensywie, gdyż dotąd tylko dwóch piłkarzy zdołało pokonać bramkarza rywali. Wspomniany już Brazylijczyk Criciuma oraz w ostatnim meczu dołączył do niego Kamil Adamek, a jeden gol był samobójczy.

Na polski biegun zimna udajemy się w końcówce lata, pełni nadziei na zdobycz punktową. Do składu wraca Jakub Letniowski, W ostatnim spotkaniu z dobrej strony w środku pola pokazał się także nowo zakontraktowany młodzieżowiec Jakub Witek. Po zmianie taktyki i ustawienia, drużyna przeciwko kaliszanom zaprezentowała się bardzo dobrze i takiej samej postawy oczekujemy w Suwałkach.

Zestaw par 6. kolejki eWinner II ligi:

27 sierpnia (piątek):
Wigry Suwałki – Radunia Stężyca, godz. 19:47, sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).

28 sierpnia (sobota):
GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce, godz. 16:00, sędzia: Jacek Lis (Katowice).
Sokół Ostróda – Stal Rzeszów, godz. 16:00, sędzia: Albert Różycki (Łódź).
Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław, godz. 17:00, sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).
Chojniczanka Chojnice – Znicz Pruszków, godz. 17:00, sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Ruch Chorzów, godz. 17:15, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
KKS 1925 Kalisz – Wisła Puławy, godz. 18:00, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

29 sierpnia (niedziela):
Lech II Poznań – Hutnik Kraków, godz. 16:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).

30 sierpnia (poniedziałek):
Olimpia Elbląg – Motor Lublin, godz. 18:15, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).