Ten mecz na długo zapadnie w pamięć kibicom – w zakończonym przed chwilą pełnym dramaturgii spotkaniu drugiej z trzecią ekipą III ligi Radunia Stężyca zremisowała z KKS-em Kalisz 2:2.

Przed spotkaniem zwodnicy i kibice obu drużyn mieli świadomość wagi spotkania, ale nikt chyba nie spodziewał się, że sprawy przybiorą taki obrót. 

Sytuacja Raduni zaczęła komplikować się pod koniec pierwszej części, gdy straciła bramkę z rzutu karnego i Krzysztofa Iwanowskiego po jego drugiej żółtej kartce. Na początku drugiej połowy piłkarze KKS-u podwyższyli na 0:2 i wydawało się, że jest już po meczu.

Stężyczanie walczyli jednak dzielnie, kontaktowego gola zdobył Artur Formela, a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Mateusz Łuczak. 

Sędzia pokazał łącznie aż cztery czerwone kartki, bo do tej z pierwszej części, w drugiej dorzucił trzy kolejne, w tym dwie dla raduniaków, którzy tym samym kończyli mecz w ósemkę. 

Remis, choć wyszarpany w dramatycznych okolicznościach, niemal zupełnie odbiera Raduni (Kaliszowi również) nadzieje na awans do II ligi. Prowadzące rezerwy Lecha zremisowały 3:3 w Kołobrzegu, wobec czego w czołówce zachowane zostało status quo – Radunia i Kalisz mają po 66 punktów, a Kolejorz trzy oczka więcej (ma też zaległy mecz do rozegrania), a do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. 

Radunia Stężyca – KKS Kalisz 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Żytko – karny (40.), 0:2 Robert Tunkiewicz (54.), 1:2 Artur Formela (67.), 2:2 Mateusz Łuczak (90+3.). 

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki – Damian Gębiś, Piotr Karasiński, Krzysztof Iwanowski, Rafał Kosznik – Paweł Wojowski, Adrian Szczerba, Artur Formela, Dawid Klawikowski, Radosław Stępień – Kamil Żylski,

KKS Kalisz: Kamil Kosut – Patryk Palat, Mateusz Żytko, Marcin Lis, Nikodem Fiedosewicz, Pavlo Hordijczuk, Mateusz Żebrowski (89. min Tomasz Owczarek), Robert Tunkiewicz (79. min Todor Trayanov), Gabriel Vidal Gonzalez, Hubert Antkowiak.

Radunia Stężyca – KKS Kalisz 2:2 (0:1)
0:1 Mateusz Żytko 40. min (k), 0:2 Robert Tunkiewicz 54. min, 1:2 Artur Formela 67. min, 2:2 Mateusz Łuczak 90+3 min.

http://www.sportnakaszubach.pl/pilka-nozna/radunia-stezyca-kks-kalisz-dramatyczna-walka-o-ii-lige-pogon-gol-w-koncowce-i-czerwone-kartki-id5811.html