Mimo, że strzelaliśmy bramki na początku i pod koniec spotkania, to przegraliśmy niestety kolejny mecz wyjazdowy i z Suwalszczyzny wracamy na tarczy. Bramki dla Raduni w meczu z Wigrami zdobyli Radosław Stępień w 6. minucie i Janusz Surdykowski na minutę przed końcem. Niestety gospodarze zdobyli o jednego gola więcej i to oni cieszyli się z wygranej.

W całym spotkaniu zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, mając przewagę w posiadaniu piłki, więcej okazji bramkowych oraz strzałów, w tym celnych. Niestety piłka nożna, to nie łyżwiarstwo figurowe i tutaj nikt nie przyznaje punktów za piękny styl, o czym podopieczni Sebastiana Letniowskiego boleśnie przekonali się w Suwałkach – płacąc po raz trzeci w tym sezonie wyjazdowe frycowe.

Pojedynek na polskim biegunie zimna rozpoczął się kapitalnie dla stężyckich Kanarków, gdyż już w 6. minucie, po zagraniu Janusza SurdykowskiegoRadosław Stępień podkręconym rogalem od słupka zdobył gola dla Raduni. Nasze szczęście trwało zaledwie 4 minuty. Po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego i niepewnym piąstkowaniu Kacpra Tułowieckeigo – wyrównał potężną bombą pod poprzeczkę Bartłomiej Babiarz.

W 19. minucie Surdyk strzela dla nas na 2:1, niestety arbiter zasygnalizował minimalnego spalonego. Z kolei minutę później Hieronim Zoch w fantastyczny sposób paruje uderzenie naszego napastnika na rzut różny. Gdy wydawało się, że to raduniacy obejmą w końcu prowadzenie, to w 41. minucie prosta strata piłki przez naszych stoperów, spowodowała sytuację sam na sam Kamila Adamka i w konsekwencji faul naszego golkipera w polu karnym.

Chwile później do piłki ustawionej na wapnie podszedł Piotr Pierzchała i mimo iż Tułowiecki wyczuł jego intencję, to futbolówka zatrzepotała w siatce i na przerwę zeszliśmy przerywając z Wigrami 1:2. Po zmianie stron również Radunia nadawał ton gry przez około 25 minut.

W 63. minucie po rzucie rożnym, i główce Przemysława Szura byliśmy bardzo blisko remisu, ale piłkę z linii bramkowej wybił któryś z defensorów gospodarzy! W 72. minucie trener Letniowski zdecydował się wzmocnić naszą siłę ofensywną puszczając do boju drugiego napastnika – Dawida Retlewskiego.

Tymczasem 3 minuty później, po źle rozegranym wolnym i kontrataku Wigier lewym skrzydłem w wykonaniu rezerwowego Denisa Gojki, z bliska piłkę do bramki wbił na 3:1 inny zmiennik – Mateusz Sowiński. Nasz szkoleniowiec ratował się kolejnymi zmianami, które dały efekt na minutę przed końcem spotkania, gdy po dośrodkowaniu z lewego narożnika boiska – akcję przytomnie z bliska zamknął Surdykowski.

Niestety pomimo doliczonych 3 minut, na więcej nie starczyło nam już czasu i z Suwałk mimo dobrej postawy – wracamy na tarczy. Szkoda, bo naprawdę co najmniej punkt był w piątkowy wieczór w naszym zasięgu. Teraz musimy się zrehabilitować i wygrać po raz czwarty w Stężycy, gdzie w niedzielę 5 września o godz. 15:00, podejmiemy autsajdera rozgrywek – Sokoła Ostróda.

27 sierpnia 2021 – Suwałki (Stadion Miejski)
Wigry Suwałki – Radunia Stężyca 3:2 (2:1)
0:1 – Radosław Stępień 6 min.
1:1 – Bartłomiej Babiarz 10 min.
2:1 – Piotr Pierzchała 41 min. (karny)
3:1 – Mateusz Sowiński 75 min.
3:2 – Janusz Surdykowski 89 min.

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 77. Bartosz Prętnik, 2. Tomasz Lewandowski, 4. Piotr Pierzchała, 25. Elso Brito – 14. Kosei Iwao (55, 22. Mateusz Sowiński), 6. Mikołaj Łabojko (85′ 17. Kacper Zaborski), 8. Bartłomiej Babiarz (72′ 5. Michał Ozga), 11. Patryk Mularczyk, 10. Mariusz Rybicki (55′ 90. Denis Gojko) – 28. Kamil Adamek (85′ 9. Joao Criciuma). Trener: Dawid SZULCZEK.
Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Kuba Lizakowski, 4. Przemysław Szur, 2. Dmytro Bashlai, 6. Rafał Kosznik (83′ 23. Damian Piotrowski), 9. Paweł Wojowski – 10. Radosław Stępień (72′ 11. Dawid Retlewski), 8. Sebastian Deja, 15. Jakub Witek, 77. Wojciech Łuczak (77′ 7. Damian Szuprytowski), – 28. Janusz Surdykowski. Trener: Sebastian LETNIOWSKI.

Żółte kartki: Prętnik, Pierzchała, Sowiński – Tułowiecki, Wojowski. Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).