Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Stężycy już we wrześniu rozpocznie swój pierwszy rok szkolny. Trwa nabór uczniów chcących uczyć się w placówce i profesjonalnie szkolić się w jednej z dwóch dyscyplin sportu – chłopców w piłce nożnej, a dziewcząt w siatkówce.

W powstającym własnie stężyckim SMS-ie kończy się powoli etap organizacji placówki, trwa natomiast okres naboru. Wnioski o przyjęcie do klasy IV szkoły podstawowej oraz I klasy liceum ogólnokształcącego wraz z niezbędnymi dokumentami składać można do 18 czerwca (osobiście w sekretariacie szkoły lub wysyłając je pocztą na adres: ul. Abrahama 2, 83-322 Stężyca).

W maju odbyły się już testy sprawnościowe i otwarte treningi dla zainteresowanych naborem. Zaplanowano jeszcze jedne takie zajęcia: siatkarki w wieku 13 – 17 lat mogą wziąć udział w otwartym treningu siatkówki w niedzielę w godz. 10 – 12 oraz 14 – 16. 

Uczniom SMS-u gmina Stężyca zapewnia m.in. bardzo dobrą bazą sportową i skompletowaną już fachową kadrą trenerską. Piłkarzy szkolić będą: Maciej Bagrowski, Radosław Gac, Ireneusz Stencel, Michał Drzymała, Adrian Wysiecki i Dawid Klawikowski. Siatkówki uczyć będą trenerzy Wierzycy Maciej Stefanowski i Sławomir Herka, do których dołączył utalentowany trener młodego pochodzenia Dawid Michor. Wspomagać ich będą m.in. specjaliści ds. naboru, zespół psychologów oraz fizjoterapeuta. 

Uczniowie będą mieli zapewnione także m.in. kompletną odzież sportową meczową i treningową (bezpłatnie), pełne wyżywienie przygotowywane pod okiem dietetyka sportowego (6 zł dziennie), noclegi w komfortowym internacie (10 zł za dobę) lub dowozy dla uczniów z okolic (bezpłatnie). 

Szczegółowe informacje na temat SMS-u znaleźć można na stronie gminy Stężyca oraz na Facebooku.