W czwartym meczu na Arenie Radunia, odnosimy czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonaliśmy 2:0 (1:0) ostatni w tabeli Sokół Ostróda, po bramkach Janusza Surdykowskiego z główki po rzucie rożnym, oraz fantastycznym uderzeniu Radosław Stępnia w samo okienko, bezpośrednio z rzutu wolnego!

W pierwszej połowie młody, ambitny i wybiegany zespół z Ostródy postawił nam bardzo wysokie wymagania. Grając wysoko i uważnie w obronie Sokoły wyprowadzały groźne i szybkie kontrataki, głównie naszą lewą flanką i miały co najmniej kilka klarownych sytuacji na objęcie prowadzenia.

Niewykorzystane okazje srogo zemściły się na drużynie gości. W 39. minucie najpierw Paweł Wojowski powalczył przy linii końcowej o rzut różny. Następnie Radosław Stępień idealnie zacentrował na główkę Janusza Surdykowskiego i przy pierwszej okazji objęliśmy prowadzenie. Nie bez winy był tutaj młody golkiper z Ostródy, który nie wyszedł do piłki bitej na linię swojego pola bramkowego.

Po przerwie, piłkarze z Mazur nie byli już tak groźni. Z kolei stężyckie Kanarki wypracowały sobie kilka okazji na podwyższenie prowadzenia. Nie udało się Surdykowi w sytuacji sam na sam, przestrzelił pod koniec rezerwowy Dawid Retlewski, a inny zmiennik Nikodem Potrac, po ładnej indywidualnej akcji – trafił tylko w słupek bramki gości.

W niedzielne popołudnie warto było z pewnością przyjść na Arenę Radunia, żeby zobaczyć bramkę z cyklu stadiony świata autorstwa Radka Stępnia, który z rzutu wolnego, z około 25. metrów zdmuchnął pajęczynkę w bramce młodego i bezradnego w tej sytuacji – Pawła Rabina.

Więcej goli w tym meczu nie padło i po raz czwarty z rzędu inkasujemy w Stężycy komplet punktów, jednocześnie przesuwając się w tabeli na 6. lokatę – gwarantującą baraże.! Teraz 12 września w niedzielę, czeka nas piekielnie trudne zadanie w meczu na Podkarpaciu z liderującą stawce Stalą Rzeszów, gdzie poszukamy pierwszych punktów na wyjeździe w tym sezonie.

Radunia Stężyca – Sokół Ostróda 2:0 (1:0)
1:0 – Janusz Surdykowski 39 min.
2:0 – Radosław Stępień 67 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Kuba Lizakowski, 4. Przemysław Szur, 2. Dmytro Bashlai, 6. Rafał Kosznik, 9. Paweł Wojowski – 10. Radosław Stępień (73′ 27. Jakub Letniowski), 8. Sebastian Deja, 15. Jakub Witek (73′ 5. Nikodem Potrac), 77. Wojciech Łuczak (63′ 21. Wojciech Fadecki) – 28. Janusz Surdykowski (85′ 11. Dawid Retlewski).
Sokół: 1. Paweł Rabin – 31. Jan Flak, 6. Ernest Dzięcioł (80′ 19. Dominik Urban), 77. Mateusz Bondarenko, 17. Filip Dymerski, 11. Jakub Żyznowski – 10. Patryk Skórecki (75′ 7. Ernest Słupski), 22. Jakub Chojnowski (46′ 21. Filip Michalski), 8. Kamil Kurowski (75′ 28. Krystian Faltyński), 14. Arturo Lías (71′ 23. Gian Mendez) – 9. Sebastian Rugowski.

Żółte kartki: Łuczak, Potrac. Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin). Widzów: 500.

Pozostałe wyniki 7. kolejki eWinner II ligi:

Motor Lublin – GKS Bełchatów 4:0 (1:0)
1:0 – Piotr Ceglarz 13′
2:0 – Michał Fidziukiewicz 53′
3:0 – Michał Fidziukiewicz 63′
4:0 – Maciej Firlej 86′

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 0:0

Ruch Chorzów – Chojniczanka 2:1 (1:1)
0:1 – Mateusz Klichowicz 6′
1:1 – Tomasz Foszmańczyk 13′
2:1 – Daniel Szczepan 58′

Wisła Puławy – Wigry Suwałki 0:0

Znicz Pruszków – KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:1)
0:1 – Mateusz Gawlik 11′

Śląsk II Wrocław – Pogoń Grodzisk Maz. 2:2 (0:1)
0:1 – Mateusz Lisowski 45′
0:2 – Michał Wrzesiński 52′
1:2 – Piotr Celeban 66′
2:2 – Przemysław Bargiel 82′

Tabela eWinner 2. Ligi po 7. kolejkach: