Dnia 10.03.2019 r. w Stężycy odbył się pierwszy Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz gmina Stężyca udział wzięło ponad 160 uczestników z 91 klubów województwa pomorskiego!

​Priorytetowym celem turnieju jest monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników ze średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od września do lutego. Zawody mają charakter cykliczny i odbędą się również w czerwcu oraz w listopadzie.

W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 2006/2007 (kategoria Młodzik), 2008/2009 (kategoria Orlik) oraz dziewczęta. W każdej kategorii uczestnicy podzieleni byli na 5 zespołów, których nazwy wywodziły się od reprezentantów Polski: Lewandowski, Milik, Piątek, Zieliński, Szczęsny. Zawody rozgrywane były w bardzo zmiennych warunkach pogodowych zaczynając od śniegu, a kończąc na ciepłym słońcu. Wszystkie drużyny w każdej kategorii rozegrały cztery 25 minutowe spotkania. Dla wszystkich uczestników ufundowane zostały nagrody w postaci gadżetów z motywem reprezentacji Polski.

Bardzo duże słowa podziękowania składamy władzom gminy Stężyca oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Ireneuszowi Stencel, Katarzynie Przybysz, Katarzynie Pączek Borowskiej, Aleksandrze Rotta, Przemysławowi Pek, Dawidowi Pomorskiemu, Ryszardowi Dawidowskiemu, Maksowi Graczykowi, Cezaremu Siepetowskiemu, Zenonowi Ziegert, Łukaszowi Godlewskiemu, Dawidowi Kręckiemu i Krzysztofowi Wilkowi.

Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „Diety od brokuła”.

Słowa podziękowań kierujemy również do wszystkich trenerów klubowych, których podopieczni wzięli udział w niedzielnych zawodach. Mówiąc po piłkarsku udało nam się wspólnie zorganizować dziecięce piłkarskie święto, a największą nagrodą dla organizatorów, jest uśmiech i zadowolenie uczestników.

Ze sportowym pozdrowieniem
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów