Twierdza Radunia nadal niezdobyta! Po najlepszym meczu w naszym wykonaniu – wysoko wygrywamy z Olimpią Elbląg 3:0. Bramki dla steżyckich Kanarków zdobyli: Michał Miller na samym początku, a w II połowie Wojciech Łuczak z karnego i rezerwowy Dawid Retlewski pod koniec spotkania.

Trwa fantastyczna passa na Arenie Raduni!. W piątym kolejnym spotkaniu, odnosimy 5. zwycięstwo w Stężycy i pod tym względem jesteśmy najlepsi na własnym boisku w eWinner 2. Lidze, żeby nie było tak kolorowo, to z kolei na wyjazdach ponieśliśmy także komplet porażek.

Mecz z będącą przed tą serią na 5. lokacie i legitymującą się bardzo szczelną defensywą Olimpią – rozpoczął się fantastycznie dla zielono-żółto-niebieskich. Po wyrzucie z autu i dośrodkowaniu na pole bramkowe, efektowną główką popisał się były Olimpijczyk – Michał Miller, który w tym meczu zagrał od pierwszej minuty.

W kolejnych minutach również to nasza drużyna posiadał przewagę. Szybkie i składne akcje nie przełożyły się jednak na kolejne efekt bramkowe. Podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego starali się dużo strzelać z dystansu, wykorzystując fakt grania z wiatrem oraz to, że w bramce gości w miejsce doświadczonego Witana musiał bronić dość niepewny w swoich interwencjach Paweł Rutkowski.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Raduni, ale tym razem nie udało się w 47. minucie ponownie zaskoczyć golkipera Zakładowych. Jednakże już 5 minut później arbiter po chwili wahania, zagwizdał rzut karny, za zagranie ręką jednego z gości we własnym polu karnym i Wojciech Łuczak mocnym strzałem w okienko po raz drugi pokonał Rutkowskiego.

Elblążanie praktycznie przez całe spotkanie nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Kacpra Tułowieckiego. W dodatku w samej końcówce zostali skarceni po raz trzeci. Na minutę przed końcem spotkania, po prostopadłym podaniu, w sytuacji sam na sam znalazł się nasz rezerwowy napastnik Dawid Retlewski, który z zimną krwią wykorzystał okazję, pieczętując efektowną wygraną Raduni.

Goście po raz pierwszy w tym sezonie stracili aż 3 bramki i nie powinni narzekać, gdyż tylko sam Paweł Wojowski dwukrotnie minimalnie przestrzelił w bardzo dobrych sytuacjach. Efektowna wygrana winduje nas w tabeli na 5. lokatę. Już za tydzień, w niedzielę 26 września o godz. 15:00 podejmiemy w swojej twierdzy innego beniaminka – Wisłę Puławy.

19 września 2021 – Stężyca (Arena Radunia)
Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
1:0 – Michał Miller 2 min.
2:0 – Wojciech Łuczak 52 min. (k)
3:0 – Dawid Retlewski 89 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Kuba Lizakowski, 4. Przemysław Szur, 2. Dmytro Bashlai, 6. Rafał Kosznik – 77. Wojciech Łuczak (69′ 27. Jakub Letniowski), 8. Sebastian Deja, 15. Jakub Witek (90′ 5. Nikodem Potrac), 20. Michał Miller (46′ 9. Paweł Wojowski), 10. Radosław Stępień (72′ 7. Damian Szuprytowski) – 28. Janusz Surdykowski (72′ 11. Dawid Retlewski).
Olimpia: 59. Paweł Rutkowski – 25. Adrian Piekarski, 10. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger – 7. João Guilherme (55, 17. Jan Sienkiewicz), 22. Klaudiusz Krasa, 8. Hubert Krawczun (67′ 30. Patryk Winsztal), 77. Łukasz Pokrywka (25′ 3. Łukasz Sarnowski), 11. Piotr Kurbiel (55′ 9. Marcin Bawolik), 23. Miłosz Kałahur – 94. Szymon Stanisławski (67′ 70. Ilias El Bouh).

Żółte kartki: Witek, Łuczak, Stępień, Baszłaj – Krasa, Sarnowski, João Guilherme. Sędziował: Maciej Pelka (Poznań). Widzów: 670 (w tym 120 gości).